ROK SZKOLNY 2013/2014

Uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki.

18 września 2013r. poczet sztandarowy SP 173 w Łodzi wziął udział w uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki – Patrona archikatedry łódzkiej, jak również patrona dzieci i młodzieży w Polsce.

 

Rok szkolny 2012/2013

30 listopada odbyła się akcja "Szkolne Graffiti".

Po raz drugi u nas w szkole akcja zaproponowana przez Samorząd Uczniowski była jak najbardziej legalna. Każdy uczeń, za pomocą markerów, mógł wymalować to co chciał przestrzegając jednak regulaminu „Szkolnego graffiti”. Malowaliśmy na dużych kartonach. A efekt? Na korytarzach podczas przerw było spokojniej, każdy chciał pokazać co potrafi.

Graffiti (wg. Wikipedi) to napisy lub symbole zamieszczane na ścianach i murach, zazwyczaj w sposób nielegalny. Dzieli się je na malowanie "z ręki", a więc za pomocą samych farb oraz na malowanie z szablonów polegające na przykładaniu do ściany wcześniej wykonanych szablonów i pokrywaniu wolnych obszarów farbą.
Graffiti uliczne wykonywane jest też czasem za pomocą innych technik – np. pędzla i wodnej farby akrylowej, naśladuje się tutaj jednak zawsze efekty uzyskiwane za pomocą klasycznej metody z farbami w sprayu.
Ostatnio jednak graffiti nie jest tylko wyrazem buntu, a grafficiarze umieszczają swoje dzieła na budynkach prywatnych firm czy punktów usługowych, tworząc w ten sposób specyficzną dla tych jednostek reklamę.

 


AKCJA „STRASZNA SZKOŁA”

Halloween, Hallowe’en (wg. Wikipedi) – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świetych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie  Bozego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

Głównym symbolem święta jest święcąca w środku dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne symbole to duchy, wampiry, czarownice, trupie czaszki itp.

W naszej szkole w dn.31.11.2012r. odbyła się akcja „Straszna Szkoła” uczniowie z klas IV –VI mieli za zadanie przystroić drzwi swoich pracowni w symbole święta Halloween.

Wszyscy prężnie wzięli się do pracy i w efekcie samorząd uczniowski musiał przyznać dwie równorzędne pierwsze nagrody.

Pierwsze miejsce za najstraszniejsze drzwi w szkole otrzymały klasa Va i VIa .

Zwycięzcom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.


Drodzy Państwo Samorząd Uczniowski na zlecenie „Dziennika Łódzkiego oraz Expressu Ilustrowanego” organizuję zbiórkę MAKULATURY.

Akcja rozpoczyna się od 12.09 i potrwa do końca października

Prosimy o dostarczanie wyłącznie:

*gazet codziennych

*kartek

*ulotek

*gazety kolorowe

Wyłącznie makulatura miękka.

Makulaturę proszę dostarczać do szatni szkolnej.

Zbierając makulaturę chronimy środowisko naturalne.


HISTORIA SAMORZĄDU

Samorząd Uczniowski w latach

2012 / 2013 Przewodnicza Hanna Maraszek z kl VIa
                      zastępca: Wojciech Grelewski z kl.Va
                                          Ada Szymczak z kl. VIc

2011 / 2012  Przewodnicza - Hania Maraszek z klasy Va
                     zastępca
: Monika Czarnecka z klasy VIc
                                        Julia Lisowska z klasy Va

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego w latach:

2012 - 2015 pani Magdalena Piątkiewicz
                      - trener pływania

2009 - 2012 pani Ewa Cieplucha
                     - trener pływania

2006 - 2009 pan Tomasz Lisowski
                     - nauczyciel wychowania fizycznego

Zegar

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Września 2014
Imieniny obchodzą
Antym, Cyprian, Edyta, Edda, Eufemia,
Eugenia, Franciszek, Jakobina, Kamila,
Kornel, Lucja, Łucja, Sebastiana,
Sędzisław, Wiktor, Wiktoriusz

Do końca roku zostało 107 dni.

Do wakacji zostało

Do wakacji zostało: 282 Dni

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.