Szkoła Podstawowa nr 173

Im. 1 dywizji kościuszkowskiej

ROK SZKOLNY 2013/2014

Uroczystość ku czci św. Stanisława Kostki.

18 września 2013r. poczet sztandarowy SP 173 w Łodzi wziął udział w uroczystości ku czci św. Stanisława Kostki – Patrona archikatedry łódzkiej, jak również patrona dzieci i młodzieży w Polsce.

 

Rok szkolny 2012/2013

30 listopada odbyła się akcja "Szkolne Graffiti".

Po raz drugi u nas w szkole akcja zaproponowana przez Samorząd Uczniowski była jak najbardziej legalna. Każdy uczeń, za pomocą markerów, mógł wymalować to co chciał przestrzegając jednak regulaminu „Szkolnego graffiti”. Malowaliśmy na dużych kartonach. A efekt? Na korytarzach podczas przerw było spokojniej, każdy chciał pokazać co potrafi.

Graffiti (wg. Wikipedi) to napisy lub symbole zamieszczane na ścianach i murach, zazwyczaj w sposób nielegalny. Dzieli się je na malowanie "z ręki", a więc za pomocą samych farb oraz na malowanie z szablonów polegające na przykładaniu do ściany wcześniej wykonanych szablonów i pokrywaniu wolnych obszarów farbą.
Graffiti uliczne wykonywane jest też czasem za pomocą innych technik – np. pędzla i wodnej farby akrylowej, naśladuje się tutaj jednak zawsze efekty uzyskiwane za pomocą klasycznej metody z farbami w sprayu.
Ostatnio jednak graffiti nie jest tylko wyrazem buntu, a grafficiarze umieszczają swoje dzieła na budynkach prywatnych firm czy punktów usługowych, tworząc w ten sposób specyficzną dla tych jednostek reklamę.

 


AKCJA „STRASZNA SZKOŁA”

Halloween, Hallowe’en (wg. Wikipedi) – zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świetych. Odniesienia do Halloween są często widoczne w kulturze popularnej, głównie amerykańskiej.

Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, cieszy się po święcie  Bozego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

Głównym symbolem święta jest święcąca w środku dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne symbole to duchy, wampiry, czarownice, trupie czaszki itp.

W naszej szkole w dn.31.11.2012r. odbyła się akcja „Straszna Szkoła” uczniowie z klas IV –VI mieli za zadanie przystroić drzwi swoich pracowni w symbole święta Halloween.

Wszyscy prężnie wzięli się do pracy i w efekcie samorząd uczniowski musiał przyznać dwie równorzędne pierwsze nagrody.

Pierwsze miejsce za najstraszniejsze drzwi w szkole otrzymały klasa Va i VIa .

Zwycięzcom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.


Drodzy Państwo Samorząd Uczniowski na zlecenie „Dziennika Łódzkiego oraz Expressu Ilustrowanego” organizuję zbiórkę MAKULATURY.

Akcja rozpoczyna się od 12.09 i potrwa do końca października

Prosimy o dostarczanie wyłącznie:

*gazet codziennych

*kartek

*ulotek

*gazety kolorowe

Wyłącznie makulatura miękka.

Makulaturę proszę dostarczać do szatni szkolnej.

Zbierając makulaturę chronimy środowisko naturalne.


HISTORIA SAMORZĄDU

Samorząd Uczniowski w latach

2012 / 2013 Przewodnicza Hanna Maraszek z kl VIa
                      zastępca: Wojciech Grelewski z kl.Va
                                          Ada Szymczak z kl. VIc

2011 / 2012  Przewodnicza - Hania Maraszek z klasy Va
                     zastępca
: Monika Czarnecka z klasy VIc
                                        Julia Lisowska z klasy Va

 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego w latach:

2012 - 2015 pani Magdalena Piątkiewicz
                      - trener pływania

2009 - 2012 pani Ewa Cieplucha
                     - trener pływania

2006 - 2009 pan Tomasz Lisowski
                     - nauczyciel wychowania fizycznego

Zegar

Aktualności


Dzisiaj jest: Wtorek
4 Sierpnia 2015
Imieniny obchodzą
Alfred, Arystarch, Dominik, Maria,
Mironieg, Protazy

Do końca roku zostało 150 dni.

Odwiedź nas na:

facebook-logo

Do wakacji zostało

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.